Izvēlies savu valstiIzvēlies savu valsti
Latvija - Mājai

Ieklāt Tarkett grīdas segumu

Tarkett izstrādājumi un tehnoloģijas nodrošina iespēju ieklāt jaunu grīdas segumu vieglāk nekā jebkad agrāk. Ir daži vienkārši veidi, kā iegūt vislabākos rezultātus.

Nesteidzieties
Ieklāt jaunu grīdu nekad bijis vieglāk kā tagad neatkarīgi no tā, vai jums jāieklāj koka, lamināta vai vinila grīdas segums. Mūsu grīdas segumu ieklāšana ir vienkārša, tomēr tai, tāpat kā jebkura projekta sekmīgai īstenošanai, nepieciešams zināms laiks. Veltiet nedaudz laika sagatavošanās pasākumiem, un projekta īstenošana sagādās jums prieku un jūs neuzskatīsiet to par nepatīkamu un apnicīgu darbu.

Pirms sākt - kontrolsaraksts

 • Vai telpa ir taisnstūrveida vai kvadrātveida, gaitenis vai priekšnams?
  Izlemiet, kādā virzienā jūs ieklāsiet grīdas segumu.
 • Vai izraudzītais grīdas segums ir pietiekams visas platības pārklāšanai?
 • Jūs esat paredzējis papildu zudumus, kas radīsies sakarā ar neparocīgām malām un stūriem?
 • Pārliecinieties, ka telpas gaisa temperatūras un mitruma līmenis ir normāls (parasti virs 18 °C ar relatīvo mitrumu no 40% līdz 70%).
  Koka segumam piemērots vidējais līmenis (relatīvais gaisa mitrums no 30% līdz 60%).
 • Pārliecinieties, vai pamatne ir tīra un sausa.
 • Pirms ieklāšanas glabāt grīdas segumu telpā neatvērtā iesaiņojumā no 24 līdz 48 stundām, lai tas aklimatizētos apkārtējās vides apstākļos.
 • Grīdas seguma ieklāšanai nav nepieciešami sarežģīti rīki, bet būs nepieciešams ass nazis vinila grīdas ieklāšanai vai zāģis koka vai lamināta ieklāšanai.

Sagatavošanās
Neatkarīgi no tā, vai vēlaties ieklāt vinila, lamināta vai koka grīdu, pamatnei jābūt līdzenai, stingrai un sausai. Rūpīgi nosūciet putekļus ar putekļsūcēju, lai pamatne būtu absolūti tīra un bez jebkādām būvgružu atliekām.

Lamināta un koka grīdas segumu var ieklāt uz:

Cementa – ja tas ir nupat ieliets, atstājiet nožūt vismaz 90 dienas. Bez tam jums jāuzstāda tvaika barjera un iespējams ierīkot arī skaņas izolācijas slāni vai kombinētu tvaika un skaņu izolācijas slāni.

Koka – pamatnei nepieciešama pienācīga vēdināšana un jābūt izbūvētai no piesistiem vai pieskrūvētiem dēļiem, kas neizkustas no savas vietas. Neierīkot tvaika barjeru.

Paklāja – tikaiar īsu uzkārsumu un pielīmēts tieši pie koka pamatnes. Neizmantot klonu.

Flīzēm - tikai viens slānis, bez vaļīgām flīzēm, plīsumiem un citiem bojājumiem.

Vinila grīdas segumu var ieklāt uz:
Jebkuras virsmas, taču jāveic šādi pasākumi:

Rūpīga tīrīšana - rūpīgi notīrīt no pamatnes krāsas, eļļas, vaska, lakas vai šķīdinātāju paliekas.

Izlīdzināt - noņemt vai notīrīt ar smilšpapīru visus izciļņus vai izvirzījumus, piemēram, naglu galvas vai virsmas nelīdzenumus.

Izremontēt - likvidēt caurumus vai plaisas. Izmantojot jebkura veida tepi, pirms grīdas ieklāšanas ļaujiet tai pilnībā izžūt.

Precīza ieklāšana
Neatkarīgi no ieklāšanas virziena patiesi profesionāla apdare nepieļauj šķību vai slīpu dēļu vai plākšņu izvietojumu. Pirmā rinda ir jāieklāj pilnīgi taisni pret sienu (var uzvilkt līniju ar zīmuli) un turpmāk jāpārbauda, vai katra nākamā rinda ir taisna attiecībā pret pirmo.

Atstājiet spraugas
Tāpat kā jebkurš izstrādājums no dabiskiem materiāliem, arī lamināta un koka grīdas segums izplešas un saraujas sakarā ar gaisa temperatūras un mitruma izmaiņām. Ir svarīgi atstāt deformācijas šuvi pa telpas perimetru, lai nodrošinātu grīdai iespēju kustēties. Tas nozīmē, ka pirmā dēļu rinda jānovieto vismaz 8 mm līdz 10 mm attālumā no sienas. Kad grīda ir ieklāta, šo šuvi parasti nomaskē ar grīdlīsti vai speciālu profilu.

Uzmanību, gatavību, sākt!

Lamināts
T-Lock un jaunā 2-Lock sistēma ļoti atvieglo mūsu lamināta grīdas segumu ieklāšanu - īpaši 2 Lock sistēma ļauj veikt darbu ievērojami ātrāk nekā agrāk. Šī sistēma ir vienkārši saspraužama kopā bez līmes, naglām vai sarežģītiem instrumentiem. Pārbaudiet, cik rindas jums būs nepieciešamas - jūs varat brīvi izvietot nesastiprinātos dēļus telpā, un nodrošiniet, lai pēdējā rinda nebūtu pārāk šaura, lai to varētu nozāģēt (mazāk par 50 mm). Ja šāda situācija pastāv, apzāģējiet pirmās rindas dēļus, lai pēdējā rinda būtu mazliet platāka. Rezultātā grīda izskatīsies ievērojami labāk.

Koks
Mūsu koka grīdas segums tiek aprīkots ar trīs veidu bloķēšanas sistēmām – Ultraloc, T-Lock un jauno 2-Lock. Šīs sistēmas sabloķē dēļus cieši kopā, tie pieguļ cits pie cita bez spraugām vai nelīdzenām malām. Sistēmas ir ātri un viegli izmantojamas, īpaši 2-Lock, ļauj veikt darbu ievērojami ātrāk nekā agrāk. Pārbaudiet, cik rindas jums būs nepieciešamas - jūs varat brīvi izvietot nesastiprinātos dēļus telpā, un nodrošiniet, lai pēdējā rinda nebūtu pārāk šaura, lai to varētu nozāģēt (mazāk par 50 mm). Ja šāda situācija pastāv, apzāģējiet pirmās rindas dēļus, lai pēdējā rinda būtu mazliet platāka. Rezultātā grīda izskatīsies ievērojami labāk.

Maksimāli izmantot koka vai lamināta dēļu priekšrocības

Dēļus var ieklāt jebkurā virzienā, kas jums patīk, taču maksimāli labu izskatu un augstu veiktspēju jūs iegūsiet tad, ja ieklāsiet tos šādi:

 • Garenvirzienā - taisnstūrveida telpās un gaiteņos
 • Pret gaismu - kvadrātveida telpās

Vinila grīdas segumi
Jūs varat izvēlēties no piedāvātā vinila grīdas segumu klāsta, sākot no mūsu novatoriskajiem izstrādājumiem Floor in a Box un Starfloor līdz tradicionālajām vinila plāksnēm.
Floor in a Box un Starfloor ir pašlīmējošas pamatnes, tās iespējams vienkārši novietot vajadzīgajā vietā un ar asu nazi aplīdzināt gar visām sienām. Abu veidu grīdas segumus var pārvietot līdz brīdim, kad tie ideāli iederas savās vietās.

Cita veida vinila grīdas segumus iespējams ātri ieklāt, izmantojot mūsu revolucionāro aerosola līmi TarkoSpray. Jūs vienkārši izsmidzināt līmi tieši uz grīdas un uzlikt vinila plāksni. Tāpat kā mūsu pašlīmējošos izstrādājumus, arī šajā gadījumā plāksnes var pārvietot līdz brīdim, kad tās ideāli iederas savās vietās.

Iekļautās instrukcijas
Mēs kopā ar saviem izstrādājumiem piegādājam arī pilnas instrukcijas. Jūs varat arī lejupielādēt papildu informāciju no katra izstrādājuma lapas vai mūsu dokumentu centra.